Lördagskvällens konsert med Be bob a luba var det bästa jag någonsin har hört och sett när det gäller musik från 50-60-talet. En helt fantastisk show framfört av musiker som visste vad det handlade om. Peter Jezewski, sångaren från The Boppers, ledde sitt gäng på ett helt fantastiskt sätt.
När kvällens hemliga gäster, Svenne Hedlund och Janne Frisk från Hep Stars, kom in mitt i låten "Donna" så exploderade applåderna och ville nästan aldrig ta slut.
Det var en oförglömlig kväll för mig och många andra som var med på den tiden och helt klart också för den yngre publiken.
Jag rekommenderar starkt alla de som inte såg lördagens konsert att boka biljetter till extraföreställningen på söndag 17/3. Gillar ni 50-60-talsmusik kommer ni att bli supernöjda.
Se några smakprov från föreställningen!